Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Zamyšlení směřující k tématu, obsahu, návštěvnosti a pochopitelně i spokojenosti návštěvníků Týdne FM je v okamžiku, kdy se tato akce teprve připravuje, věštěním z křišťálové koule. My, kteří se této organizaci věnujeme, si jistě přejeme, aby akce byla hojně navštívena, aby byla zajímavá exkurze, aby přednášky na konferenci byly objevné a přínosné, aby se workshopy a doprovodný program vydařily a zejména aby návštěvníci byli spokojeni.


Letošní TFM je vedený mottem PROSTOR A PROSPERITA. Je to takový evergreen našeho oboru. Dosavadní pohled na pracovní místo a pracovní prostředí jako na jeden ze zdrojů prosperity se nemění. Mění se společnost a s ní i názory a požadavky na to, jaké prostředí a pracovní místo prospívá růstu prosperity.


Zvyšují se požadavky na mobilitu zaměstnanců, vytváří se prostředí pro společné kreativní vedení kolektivů, které nahrazuje klasické hierarchické styly řízení. Výsledkem by mělo být např. vyšší zapojení žen do tvorby produktu, při zachování jejich charakteristických rolí, absolutní mobilita charakterizovaná přístupem kdykoli a odkudkoli s „rozvolněným“ pracovním místem. To, že pracovním místem není myšlena jenom kancelářská židle, ale také pracovní místa v laboratořích, na univerzitách a školách, v nemocnicích a na poliklinikách a samozřejmě i v průmyslu, zemědělství a stavebnictví, je pochopitelné.


Máme-li tu možnost porovnat klasické kancelářské prostředí, třeba v bance, s prostředím obývaným start-upem, anebo mladou progresivní obchodní firmou, či snad s prostředím office hubu (např. Impact Hubu v Praze), zaznamenáme nejeden rozdíl. Stejně tak rozdílná a vyvíjející se pracoviště v nemocnicích anebo v průmyslových podnicích. Obecně však platí, že lépe uspořádané pracoviště a vyšší spokojenost pracovníka vedou k vyšší produktivitě a tím i prosperitě podniku. Bez ohledu na to, jak dalece se jedná o automatizované procesy či automatizovaně řízené prostředí.


Týden FM zprostředkovává setkání odborníků vytvořeného prostředí. Společenské část Týdne se pokusíme zhostit se ctí.

 

TĚŠÍME SE NA VÁS!

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.